Aynı isimli bu bloğuma içerik eklemeyeli takvim yılı ile yaklaşık altı sene geçti. Eski tüm yazı ve içerikleri kaldırmak, nizami ve yalın bir başlangıç yapmak istedim. Bu kararları vermeme kadar geçen sürenin, benim için bir blokaj olduğunu ve içerik üretimimin bloke edildiğini düşündüğüm için, ilk yazının isminin de blokaj olmasını uygun gördüm.

* blokaj

  • 1. bloke etmek eylemi.
  • 2. (bir şeyin) hareketine engel olma, hareketini durdurma.
  • 3. bir devreden elektrik akımının geçmesini önleme.
  • 4. sivri taşların yere dikine yerleştirildikten sonra üzerlerine beton dökülmesiyle yapılan dolgu.

Eminim benzeri durumlara hayatlarının bir bölümünde denk gelen okuyucularıma da o dönemlerine isim vermek konusunda yardımı dokunur. Tabi eğer içinde zaman mevhumu geçen oluşlara isim vermekten hoşlanacaklarsa.

Merkezine insanı alan, fizik ve astronomi soslu sosyal gözlemlerimi kendi edebi dilimle yansıtmaya devam etmek istiyorum bu blog aracılığıyla. Geçmişte bu eksende yaşadığım hoş deneyimlerimin ışığında güzel bir yolculuk olacağını umuyorum. Akli boşluğuma yolculuk ettiğim bu seyahatim esnasında bana eşlik edenleri drama anlamında hoş süprizlerin bekleyeceğinden de eminim.

Bilinmesini isteyeceğim bir başka husus ise okuyucularımla aynı sınırlar içinde yaşıyor olduğum ve içeriklerimde yer alan karamsarlığın ve garabetin aslında birlikte gözlemlediğimiz şeyler olduğu, şahsi ruh halimin her ne kadar içe dönük olsa da, intihara meyilli olmadığıdır. Netice de bir insanı haftada en az bir defa yaşamına son vermek istediği için intihara meyilli diye yaftalayamayız değil mi?

Ya da soruyu şu şekilde sormalıyım? İnsanları yaftalama hakkını kendimizde bulmamıza neden olan şey nedir? Ne bu cüret? Bu ne delalet?

Yolculuğun bu ilk marş sesine kadar eşlik ettiğiniz için teşekkürler.

(Toplam 241 ziyaret, bugün 1 ziyaret)

Bir Cevap Yazın